banner

Víc než 380,000 korun na pomoc týraným psům

     Dnes odpoledne navštívili Útulek pro opuštěné psy v Plzni na Borských polích zástupci restaurace ACW Saloon a přivezli výtěžek letošního ročníku hudebního festivalu "Vánoce pro pejsky".

     ACW Saloon s Útulkem pro opuštěné psy spolupracuje od svého založení, tedy již 21 let a před sedmnácti lety začal pořádat hudební festival "Vánoce pro pejsky". Původně to tedy nebyl festival, ale pouze jeden koncert pro útulek, kapely to ale bavilo, takže pak to byly dva dny, pak tři a posledních více než deset let je to již celý týden.

     Kapely hrají kapely zcela zadarmo, celý výdělek festivalu končí v pokladně Útulku pro opuštěné psy a peníze jsou použity na úhradu složitějších veterinárních výkonů, které nemohou být hrazeny z běžného rozpočtu útulku.

     Již v minulosti se díky těmto penězům povedlo vyléčit psa politého žíravinou, psy opařené i popálené, uhradila se z nich operace očí labradora, kterého poté, co oslepl, majitel přivázal u brány útulku, ale i psa s drátěnou smyčkou kolem krku, která mu po letech vrostla do masa a mnoho dalších. 

     Letos se festivalu účastnili tyto kapely: Frýda and Company, Spolucestující, Wenda gang, The Origin, Hop a Šavani, Old Band, Minuta ticha, MHS a Prsten.
    Tento rok se vybralo a v útulku dnes předalo 29,400 Kč, za sedmnáct let konání festivalu tak ACW Saloon útulku předal víc než 380,000 korun.

 
Nahoru
 
Sdílet na: